Anlatan Eller Dijital Okulu açıldı!

Anlatan Eller, Türkiye’nin ilk sağırlara yönelik dijital okulunu kurdu.

Engelli raporu veya engelli kartına sahip herkes sisteme üye olup, ücretsiz olarak matematik eğitim videolarından faydalanacaktır. Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen Engelli KPSS’de Anlatan Eller öğrencileri bireysel başarılarını %56 arttırdı. Dijital Okul ile Nisan 2020’de gerçekleşecek Engelli KPSS’de her bireyin bireysel başarısını %70 arttırmasını hedefliyoruz.

 
"Anlatan Eller Nedir?"

NEDEN TİD DESTEKLİ EĞİTİM?

Anlatan Eller olarak sağır bireylerin eğitimde yaşadıkları fırsat eşitsizliklerine 19 Aralık 2016 tarihinden bu yana TİD destekli eğitimlerimiz ile çözümler getiriyoruz.

TİD İLE İLETİŞİM İÇİN ANLATAN ELLER

Anlatan Eller olarak işiten ve sağır bireyler arasında iletişim köprüsü görevi görüyor, TİD eğitimlerimiz ile sağır istihdamına katkı sunuyoruz.

TİD ile ÇEVİRİ İÇİN ANLATAN ELLER

Türkçe’den Türk İşaret Dili’ne, Türk İşaret Dili’nden Türkçe’ye çeviriler için Anlatan Eller olarak tecrübeli tercüman kadromuzla sizlere destek sağlıyoruz.

Hakkımızda

Anlatan Eller, Türk İşaret Dili desteği ile sağır topluma eğitim veren sosyal girişimdir. Sağır bireylerin eğitimde yaşadıkları fırsat eşitsizliklerine 19 Aralık 2016 tarihinden bu yana TİD destekli eğitimlerimiz ile çözümler getiriyoruz.

Anlatan Eller Gönüllüleri Fotoğrafı

Kişisel Ürünlerimiz

Çubuk Kraker’in Yolculuğu, Anlatan Eller gönüllü ekibinin hayata geçirdiği; Kendisi veya aile bireyleri sağır çocuklarla işiten çocukların bir araya gelerek, yetkinliklerini fark ettikleri, hayallerini keşfettikleri ve farklılıklarını kucakladıkları günübirlik etkinlik serisidir.

Anlatan Eller‘e bağış yaparak Çubuk Kraker’lerimizin eserlerine sahip olabilir ayrıca Çubuk Kraker’in Yolculuğu’nda daha fazla çocuğa ulaşmamıza destek olabilirsiniz.

Bizden Haberdar Olun

Anlatan Eller’i yakından takip etmek çok kolay, yapman gereken tek şey e-posta adresini bizimle paylaşmak. Göndereceğimiz e-bülten ile yaklaşan etkinlikler, haberler ve daha birçok konudan anında haberdar olabilirsin.