BİZ

Sağırların kendi hikâyelerini bağımsıca anlatabildikleri ve kendi istedikleri hayatı yaşayabildikleri bir dünya hayal ediyoruz.

Pelin Baykan

Kurucu

Hülya Geyik

Eğitmen

Betül Öztürk

Eğitmen

Davut Çiftçi

Eğitim Koordinatörü

Pınar Süleymangil

Gönüllü

Selammmm ben Pınar. Hayatımı zenginleştiren ve anlam katan sağır kültürüne ve işaret diline hayranım. Bu güzel dünya için Anlatan Eller’le birlikte çalışmaktan hem ellerim, hem kalbim çok mutlu.

Arda Çetin

Gönüllü

Elif Ünlü

Gönüllü

Ben Elif. Ellerimle konuştuklarımı anlatırken, bunlar daha önemli şeylere tercüman olmalı diye öğrendiğim ve bu dünyada çok güzel dostluklar kurduğum ayrıca çok mutlu da olduğum bir dünyam var benim. İyi ki Anlatan Eller!

Selcen Özgen

Gönüllü

Merhaba ben Selcen, konuşmayı çok seviyorum. İnsanlarla iletişim kurarken bir engelim olsun istemiyorum. Bu yüzden işaret dili öğreniyorum. Anlatan Eller’de anlatmak istediklerimi sesimle değil ellerimle anlatmayı çok seviyorum!

Simge Uçar

Gönüllü

Selamlar ben Simge. Öğrenme merakımı her an arttıran sağır kültürünü ve işaret dilini çok seviyorum. Bu yolda Anlatan Eller ile birlikte olmak ve Çubuk Kraker’in Yolculuğu ile çocukların gülümsemesine ortak olmak, bana masmavi bir gökyüzüne bakma hissi veriyor.

Tahsin İşcioğlu

Gönüllü

Herkese merhabaaa, ben Tahsin. Gezmeyi, doğada olmayı ve yeni insanlar tanımayı aşırı seviyorum. Toplumumuzda herkes bir şeylerden şikayet ediyor ama hiç kimse harekete geçmiyor. Anlatan Eller, sorunu tespit edip sadece şikayet etmek yerine harekete geçen gönüllü ekibine sahip olduğundan dolayı bu ekiple beraber yürüdüğüm için mutluyum. Aynı zamanda Anlatan Eller’le dezavantajlı bir grubun sorunlarına destek olmak beni motive eden unsurlardan. Lafı çok uzatmadan; gelin, beraber yürüyelim.

Enes Furkan Özçelik

Gönüllü

Merhaba ben Enes. İnsanların yüzlerindeki gülümsemeye sebep olmak beni mutlu ediyor. Anlatan Eller'in bunu yaparken iletişime ve insanlar arası eşitliğe önem vermesi beni kendine bağlıyor.

Cemre Filinte

Gönüllü

Selam ben Cemre! İşaret dili öğrenmek için çıktığım bu yolda Anlatan Eller'i tanıdım ve burada ellerimle neler başarabileceğimi gördüm. Her gün yeni bir şey keşfetmek, öğrenmek ve birbirinden güzel insan tanıyıp hayatıma katmak, onları anlayabilmek çok güzel bir duygu. İyi ki buradayım, iyi ki elim bu güzelliklere değiyor.

Yelda Özsoy

Gönüllü

Merhabalar ben Yelda. Bir sağırla karşılaştığımda bana sorduğu soruya cevap verememekle başladı işaret dili yolculuğum. Engelsiz bir iletişim için işaret dilini öğrendim ve işaret dilini çok seviyorum. Bu yolculuğumda benim en büyük kazancım Anlatan Eller oldu. Anlatan Eller’de olmak ve projelerinde yer almak mutluluk ve gurur verici.

Deniz Karakaya

Gönüllü

Merhabaaa ben Deniz. Her gün yeni bir şey öğrenmeyi kendime amaç edindim. Öğrenme aşkıyla çıktığım işaret dili yolculuğunda Anlatan Eller'le tanıştım. Sağır bireylerin fırsat eşitsizliklerine çözümler getirmesi ve bunu en içten duygular ile yapmasi yolculuğuma tebessüm kattı. Anlatan Eller’in bir parçası olmak beni çok mutlu ediyor.